Domenicali by rád Massu ve Ferrari i nadále

Domenicali by rád Massu ve Ferrari i nadále

Šéf stáje Scuderia Ferrari se nechal slyšet, že by si Felipeho Massu nejraději ponechal i pro sezónu 2014, ovšem pod podmínkou, že brazilský závodník bude předvádět pravidelně konkurenceschopné výsledky.

Před rokem se Felipe Massa díky vzestupné formě dočkal jednoročního prodloužení svého kontraktu u italského týmu, zdá se, že letos jej čeká něco obdobného. Vicemistr světa z roku 2008 nepředvádí nijak oslnivé výkony a opět se nahlas začíná spekulovat o tom, kdo by jej pro rok 2014 mohl u stáje z Maranella nahradit.

Poslední závodní víkend na belgickém okruhu Spa Felipe Massa opět nestačil svému stájovému kolegovi Fernandu Alonsovi, zatímco španělský závodník dokončil závod na druhé pozici, Brazilec dojel až sedmý, ačkoli měl problémy se systémem KERS.

Velmi hlasitě se v kuloárech královny motorismu hovoří o možných jménech, která by mohla Felipeho Massu na prestižní sedačce u Ferrari vystřídat. Ve hře je prý Kimi Räikkönen, Paul di Resta, Nico Hülkenberg nebo Jules Binachi.

„Nejraději bych byl, kdyby Felipe v týmu zůstal i v příštím roce, protože je to velmi dobrý chlap a kvalitní závodník,“ řekl Stefano Domenicali krátce před domácí Grand Prix, která italské Ferrari čeká za 14 dní na Monze. „Ve startovním poli není příliš jezdců, na které nyní můžeme ukázat a příští rok je mít v našem kokpitu.“

„Ale samozřejmě potřebujeme, aby byl Felipe konkurenceschopný a pravidelně sbíral dobré výsledky, proto nechceme rozhodnutí o jezdeckém složení pro příští rok uspěchat, jakmile bude vše oficiální, okamžitě to vypustíme do světa a navždy ukončíme všechny spekulace,“ řekl dále.

Ferrari se v současné chvíli nachází na třetí příčce v Poháru konstruktérů, téměř 100 bodů za úřadujícími šampióny z Red Bullu. Z dua italské stáje může na titul reálně pomýšlet nejspíše jen Fernando Alonso, který si v Belgii dojel pro druhé místo a rozdíl mezi ním a lídrem šampionátu Sebastianem Vettelem je nyní 46 bodů.

Sdílejte na:
Zavřít