Do Formule E vstoupí nový tým

Do Formule E vstoupí nový tým

Startovní listina páté sezony by měla čítat jedenáct stájí.

Ve Formuli E působí v současnosti deset týmů. Tento počet by se ovšem měl v nadcházejících sezonách rozrůst, neboť od šesté sezony 2019-2020 ke stále relativně nové sérii připojí trojice německých automobilek. Tou první je Mercedes, který dokonce na úkor elektrického šampionátu opustí na konci letošní sezony německý šampionát cestovních vozů DTM, jehož je již léta tradičním účastníkem. Kromě Mercedesu vstoupí do Formule E se svou tovární stájí rovněž BMW a Porsche, které se stejně jako Mercedes muselo kvůli tomuto rozhodnutí vzdát působení v jiné motoristické sérii a to ve WEC, se kterou se na konci loňské sezony rozloučilo stylově titulem mistra světa, který pro něj vybojovala posádka skládající se z Tima Bernharda, Earla Bambera a ze současného pilota týmu Toro Rosso ve Formuli 1 Brendona Hartleyho.

Ještě před příchodem těchto tří automobilek se ovšem šampionát rozroste o jeden tým a to již od následující sezony 2018-2019. Ačkoli zatím není jasné, o koho se jedná, podle spekulací by nováčkovskou stájí měl být tým HWA. Tato společnost působí v DTM, kde je kromě provozování vlastní stáje, za kterou závodili v loňském roce Robert Wickens s Lucasem Auerem, také technickým partnerem Mercedesu a od čtvrté sezony Formule E také technicky podporuje monacký tým Venturi.

Je ale otázkou, zda působení týmu HWA ve Formuli E nebude mít pouze jepičí život. Vzhledem ke spolupráci se „stříbrnými šípy“ se totiž hovoří o tom, že HWA bude v sezoně 2018/2019 pouze jakýmsi sběračem potřebných dat pro Mercedes, které by pak německé automobilce mohly usnadnit vstup do elektrické série. Této spekulaci rovněž nahrává fakt, že dle pravidel je maximální počet jezdců na startovním roštu Formule E 24 pilotů, nicméně po vstupu Mercedesu, BMW a Porsche bychom se dostali na číslo 28, což by znamenalo, že by dva týmy musely šampionát opustit. Pokud by tato varianta skutečně nastala, HWA se přímo nabízí, neboť se nezdá být pravděpodobné, že by soupeřila se svým technickým partnerem Mercedesem.

Sdílejte na:
Zavřít