Di Resta vyhlíží lepší zítřky

Di Resta vyhlíží lepší zítřky

Stáj Force India v letošní sezóně nepředvádí výkony hodných očekávání, britský pilot Paul di Resta ale věří, že již v Kanadě se tato situace může změnit.

Jezdcům indické stáje se podařilo pouze dvakrát bodovat s oběma vozy v jedné Velké ceně, bylo tomu tak v Malajsii a Monaku. Jinak je to ale pro stáj Force India zatím velmi podprůměrná sezóna, vždyť loni šestý tým v pořadí konstruktérů je letos až osmý a je předposledním bodujícím týmem letošního ročníku. Ani tyto statistiky ale neodrazují Paula di Restu od optimismu, podle britského závodníka se Force India dočká lepších výsledků již nadcházející závodní víkend v kanadském Montrealu.

„Není žádným tajemstvím, že vstup do letošního ročníku nebyl zcela podle našich představ,“ řekl britský pilot s odstupem času. „Poměrně dobře jsme připravili vůz pro Španělsko, kde se naše forma zlepšila, nicméně až závod v Kanadě ukáže, zda-li máme na to bojovat mezi nejlepšími.“

„V současně době jsme asi o něco málo za týmy Sauber nebo Williams, ale není to žádná výrazná ztráta. Na druhou stranu nevidím důvod, proč bychom v letošní sezóně nemohli také pomýšlet na ty nejvyšší pozice. I v loňském roce se nám totiž podařilo zlepšit naši výkonnost až ve druhé polovině sezóny. Musíme ještě lépe pochopit vůz a maximálně využít nových upgradů. Pokud se to pomůže, rozhodně se zlepšíme. Z letošního vozu jsme ještě rozhodně nedostali maximum,“ řekl závěrem Paul di Resta.

Sdílejte na:
Zavřít