Di Montezemolo: Musíme se snažit víc

Di Montezemolo: Musíme se snažit víc

Prezident Ferrari varuje, že chce-li jeho tým v čele s Fernandem Alonsem pomýšlet na mistrovský titul, má před sebou poslední dny, kdy je možné s tím ještě něco udělat.

Ačkoli se Fernandu Alonsovi povedlo v Abú Dhabí stáhnout ztrátu na lídra šampionátu Sebastiana Vettela na deset mistrovských bodů, nebyl to pro španělského závodníka zcela vydařený víkend. Jeho vůz nebyl v průběhu tréninků ani kvalifikace natolik konkurenceschopný, aby bojoval o pole position, výraznější úspěch si tak připsal alespoň v závodě, kde dojel druhý a až do samotného závěru bojoval o vítězství.

„Výsledek závodu je pro nás dobrý, ale průběh závodního víkendu byl hodně frustrující,“ řekl Luca di Montezemolo pro oficiální webové stránky Ferrari.

„Stále nemůžeme pochopit, proč nově přivezené upgrady pro závodní víkend na okruhu Yas Marina nebyly tak efektivní, aby mohl Fernando v průběhu kvalifikace útočit na ty nejvyšší pozice. Start například z první řady by nám cestu za vítězstvím v závodě jistě usnadnil, takto to měl o hodně složitější a nemohl naplno využít problémů Sebastiana,“ řekl dále prezident Ferrari.

„Máme před sebou nyní 10 klíčových dní, během kterých musíme náš vůz upravit tak, aby v americkém Texasu bojoval opět mezi nejlepšími, chce-li Fernando ještě pomýšlet na titul, bude nutné tu zabojovat již v kvalifikaci a následně zajet co nejlepší výsledek v závodě, nejlépe před Sebastianem a vůbec nejlépe dojet na první příčce,“ klade si nemalé cíle před posledními dvěma závody.

Sdílejte na:
Zavřít