Di Grassi poprvé testoval nový Virgin

Di Grassi poprvé testoval nový Virgin

Luca di Grassi dostal dnes dopoledne příležitost poprvé otestovat nový monopost Virgin-Cosworth VR-01. Španěl po jízdě na okruhu Silverstone neskrýval nadšení.

Němec Timo Glock byl včera vůbec prvním, kdo nový monopost stáje Virgin otestoval. I dnes za volantem VR-01 dostal příležitost, ovšem jen na 42 kol, po kterých předal monopost do rukou španělského závodníka.

Z vozu mám opravdu skvělé pocity, jsem po prvních jízdách velmi spokojený,“ řekl po šestatřiceti odjetých kolech na okruhu Silverstone Luca di Grassi.

Stáj se po dvoudenním individuálním testovacím programu ve Velké Británii přesune ke zbytku startovního pole do španělského Jerezu. Náš vůz bude jednoznačně velmi silný, všichni již netrpělivě očekáváme první porovnání se z konkurencí,“ přiznal Španěl.

Spokojen byl i Nick Wirth, návrhář monopostu VR-01. Velmi mile potěšilo, že naše vystoupení na okruhu Silverstone se obešlo bez výrazných technických problémů.“

Šéf stáje John Booth je přesvědčen, že testy v Silverstone jen dokazují, jak dobře na tom aktuální posádka týmu je. Testovací jízdy ve Velké Británii nabídly všem členům našeho týmu poprvé možnost pracovat jako jeden celek a z tohoto pohledu to pro náš tým nemohlo dopadnout lépe,“ řekl Booth.

Sdílejte na:
Zavřít