De Villotaová přišla o oko, není v ohrožení života

De Villotaová přišla o oko, není v ohrožení života

Testovací pilotka stáje Marussia přišla po nehodě s vozem Formule 1 o pravé oko, podle lékařů je její stav vážný, nicméně v ohrožení života již naštěstí není.

„Museli jsme řešit vážná poranění hlavy a obličeje, bohužel již nebylo možné zachránit její oko,“ stálo v oficiálním prohlášení chirurgického týmu, který se o Marii de Villotaovou staral po nehodě.

Maria testovala monopost Marussia, přičemž při pokusu zastavit její vůz z ničeho nic akceleroval a v nepříliš vysoké rychlosti narazil do rampy přistaveného kamionu.

K celé situaci se vyjádřil také John Booth, šéf ruského týmu. „Celá rodina i tým velmi děkují za odvedenou práci všem lékařům, kteří se o Marii starají. Bohužel ale musím oznámit smutnou zprávu, na následky nehody totiž Maria přišla o pravé oko, její stav je vážný, ale již není v ohrožení života.“

„Prosíme veřejnost o trpělivost a nešíření žádných neoficiálních informací, zejména v zájmu její rodiny se nám toto rozhodnutí zdá být nejvhodnější. O stavu Marie vás budeme co nejdříve opět informovat, děkujeme všem za vyjádřenou podporu,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít