De la Rosa promluvil o svém odchodu

De la Rosa promluvil o svém odchodu

Po čtrnácti letech zmizí z tratí Formule 1 španělský závodník Pedro de la Rosa. Zkušený pilot z HRT totiž s největší pravděpodobností odjezdil svou poslední sezónu.

Letošní sezóna Formule 1 je u konce a v novém roce se chystají i velké změny. Stálice závodů Formule 1 Pedro de la Rosa ukončil svoji kariéru a tak ho čeká nová životní etapa. De la Rosa promluvil o svém životě a také o tom, na co se nyní chystá. „Pokud bych mohl něco vymazat ze své paměti, byla by to smrt mého otce. Vidět ho jak slábne každým dnem a jak s tím ani on ani my nemůžeme nic dělat, byl opravdu strašlivý zážitek.“ De la Rosa měl očividně velmi blízký vztah se svým otcem, a jak sám prozradil, tak to byl právě on, kdo ho dovedl k tomu, jaký má teď životní přístup. „Řekl mi, že pokaždé když někomu třesu rukou, tak se mu musím dívat do očí. Pokaždé se tak na to vždy soustředím a tento přístup vždy dodržuji.“

Rosa se v závodech Formule 1 neobjeví z důvodu absence svého týmu na startovní listině pro rok 2013. Po dlouhých čtrnácti letech tak není jisté, jestli se do závodu ještě někdy vrátí. O opravdovém odchodu však ještě úplně neuvažuje. „Kdyby toto byla moje poslední sezóna, měl bych více času na rodinu a mohl konečně dokončit svá studia, v současné chvíli si ale život bez závodění nedovedu představit.“ Jak se Rosovi bude dařit, i mimo nejprestižnější automobilové závody, budou i tak zajisté sledovat všechny sázkové kanceláře.

Sdílejte na:
Zavřít