Další rána pro McLaren, Hamilton penalizován

Další rána pro McLaren, Hamilton penalizován

Britský pilot dostane penalizaci pěti míst na startovním roštu zítřejší Velké ceny Japonska, protože v průběhu víkendu byl nucen vyměnit na svém voze převodovku.

Lewis Hamilton nebodoval v posledních dvou závodech a na aktuálního lídra šampionátu ztrácí již dvacet bodů. Je si velmi dobře vědom, že pokud chce ještě pomýšlet na mistrovský titul, musí v posledních závodech letošního ročníku zabrat. Zatím se mu to ale nedaří, další velká rána přišla dnes odpoledne, kdy britský pilot dostal penalizaci pěti míst na startovním roštu za výměnu převodovky.

V dnešním třetím měřeném tréninku se Lewis Hamilton nedostal k příliš mnoha pokusům o zajetí rychlého kola, i tak ale byla převodovka jeho monopostu poškozena a bude třeba jí pro kvalifikaci a závod vyměnit,“ bylo oficiální vysvětlení na webu stáje McLaren.

Je tedy jasné, že britský závodník neodstartuje z žádného z prvních pěti míst na startovním roštu, nejlépe může odstartovat ze šestého místa a to jen v případě, že by v nedělní kvalifikaci získal pole position. Hamilton měl problémy i v pátek, kdy na okruhu havaroval, celkem tento závodní víkend odjel jen šest ostrých kol.

Sdílejte na:
Zavřít