Další dva členové Haasu testováni na koronavirus

Další dva členové Haasu testováni na koronavirus

Dva kolegové amerického týmu jsou již preventivně v karanténě a čekají na výsledky testů. Podezření se nyní rozšířilo na další dva členy.

Další dva členové týmu Haas jsou testováni na možnost nákazou koronavirem. Stejně jako jejich dva kolegové byli rovněž umístěni do preventivní izolace. Podobně je na tom také jeden člen McLarenu.

Šéf týmu Haas Günther Steiner zatím situaci odmítl blíže komentovat: “Výsledky bychom měli mít odpoledne. Do té doby nic dalšího vědět nebudu. Spekulovat nechci, nejsem doktor. Snad se vrátí zpět s negativním výsledkem a my budeme pokračovat tak, jak chceme.”

Steiner zatím zároveň nechce nastiňovat scénáře pro případ, že by testy koronavirus prokázaly: “Přes tenhle most se vydáme, až k němu dorazíme, myslím, že teď zkrátka počkáme na výsledky. Doufám, že budou negativní, ale kdo ví…”

V případě týmu Haas se jedná o tři mechaniky a jednoho inženýra. Vzhledem k tomu, že nyní není možné, aby stáj povolala další své členy, kteří v Austrálii nejsou, musel by bez nich svůj tým pro fungování v Melbourne přeorganizovat.

Závažnější situace by však nastala v případě pozitivních výsledků testů. V takovém případě by podle lékařů v dějišti závodu musely být do karantény okamžitě umístěny další osoby, které byly s testovanými v kontaktu. Mohlo by se tak stát, že by Haas vůbec nemohl závodit.

Sdílejte na:
Zavřít