D’Ambrosio závodníkem Virginu

D’Ambrosio závodníkem Virginu

Belgičan v loňském roce působil jako třetí pilot nováčkovského týmu Virgin, několikrát se objevil i v pátečním tréninku, nyní bylo oznámeno, že od příští sezóny bude pro tým závodit.

Právě Jérôme D’Ambrosio měl být závodník, jež v kokpitu nováčkovského týmu Virgin vystřídá pro příští ročník Formule 1 Lucase di Grassiho a bude závodit po boku německého pilota Tima Glocka. Stáj dnes oficiálně oznámilo, že pro příští sezónu tomu tak opravdu bude a belgický jezdec dostane v „královně motorismu“ příležitost.

„Jsem nadšený, bude to pro mne úplně nová zkušenost, celou svou kariéru se snažím dostat se právě sem, do Formule 1,“ prozradil novinářům belgický pilot.

Šéf nováčkovského týmu John Booth prozradil, že rozhodnout se o jezdeckém složení pro příští ročník nebylo příliš složité. „Timo má své místo jisté, celou letošní sezónu jezdil velmi vyrovnaně, i Lucas pro nás odváděl velmi kvalitní výkony, ale když jsme viděli, co s vozem dokáže Jérôme, bylo nám jasné, že v týmu dostane příležitost,“ řekl Booth pro Autosport.

Sdílejte na:
Zavřít