Coulthard oznámil ukončení kariéry

Coulthard oznámil ukončení kariéry

Skotský pilot patřil před deseti lety k ikonám Formule 1, v roce 2001 se stal vicemistrem světa. Nyní oficiálně oznámil, že po nadcházejícím závodním víkendu ukončí závodní kariéru.

Jednačtyřicetiletý závodník se zúčastnil 246 Velkých cen, vyhrál celkem třináct závodů, jeho maximem bylo druhé místo v šampionátu jezdců v roce 2001. Za patnáct let ve Formuli 1 působil v týmech Williams, McLaren a Red Bull, kolotoč královny motorismu opustil v roce 2008, později začal působit v německém šampionátu DTM, kde závodil tři sezóny a má za sebou 33 závodů pro Mercedes. Ten poslední jej čeká tento víkend na Hockenheimu, kde se také rozloučí se svou aktivní závodní kariérou.

Skotský závodník a komentátor se nyní chce soustředit na podnikání a svou práci pro britskou stanici BBC. „O víkendu budu mít poslední příležitost utkat se s těmi nejlepšími na profesionální úrovní coby závodník,“ přiznal médiím David Coulthard.

„Chci se začít soustředit více na své soukromí a rodinu, které jsem kvůli závodní kariéře nemohl věnovat tolik času, kolik bych chtěl. Dále se chci také věnovat podnikání a samozřejmě své práci pro BBC,“ dodává.

Ačkoli získal za tři sezóny v DTM pouze 16 mistrovských bodů a jeho nejlepším výsledkem bylo páté místo z úvodu letošní sezóny, DC byl velmi populární osobou v paddocku, zejména díky jeho smyslu pro humor. „Je to velmi zkušený závodník, hodně toho za své působení na závodní scéně dokázal a i DTM pro něj jistě byla velmi cenná zkušenost,“ řekl Norbert Haug, viceprezident Mercedes-Benz Motorsport.

Sdílejte na:
Zavřít