Co přinesl rok 2012

Co přinesl rok 2012

Rok 2012 byl první sezónou, která připravila pro závodníky a piloty dvacet závodů. To ovšem samozřejmě nebylo to jediné, co uplynulý rok nabídl.

Králem se opět stal německý pilot Sebastian Vettel, jeho stáj Red Bull získala první místo a tak byly některé věci, které zůstaly při starém.

Formule 1 v uplynulém roce zažila několik nezapomenutelných okamžiků. Pro Red Bull byl první hned ten na začátku roku, když Adrian Neway získal ocenění  OBE za služby své zemi.  První měsíc v roce také přichystal návrat Kimiho Räikkonena.  V únoru většina stájí představila své nadupané vozy a diváci tak mohli vidět, co je na tratích čeká.

Březen přinesl velkou změnu ve stáji Williams. Majitel a do té doby také ředitel Sir Frank Williams oznámil, že se ve svých sedmdesáti letech vzdává pozice ve vedení stáje. Ve stejném měsíci byly také oznámeny nové regulace, které mají zaručit větší bezpečí na tratích.

Květen byl prvním měsícem oficiálních testů, které se odjely v Toskánsku. Ovšem šťastný měsíc to rozhodně nebyl pro Williams, který měl několik členů svého týmu hospitalizovaných kvůli popáleninám způsobených požárem ve stáji.

Britská metropole si v červnu mohla vychutnat závody přímo v centru Londýna a pilotům se hned následující měsíc poté podařilo získat přes půl milionů liber pro nemocnici London Great Ormond Street hospital.

Září bylo měsícem oslav pro Michaela Schumachera, který v Belgickém závodě oslavil třístou účast v závodech Formule 1. Hned měsíc na to, však oznámil, že sezóna 2012 bude ve Formuli 1 jeho poslední.

Listopad byl měsícem ve znamení Sebastiana Vettela a Red Bullu. Stáj i závodník vyhráli po třetí za sebou titul a Vettel se tak stal nejmladším závodníkem, kterému se takovýto úspěch povedl.

Sézona 2012 byla rozhodně plná napětí a zážitků a na diváky brzy čeká sportovní sázení na rok 2013.

Eva Liba

Sdílejte na:
Zavřít