Co dělají jezdci v průběhu třítýdenní pauzy?

Co dělají jezdci v průběhu třítýdenní pauzy?

Žádný z fanoušků Formule 1 jistě není nadšený, když je v kalendáři třítýdenní pauza, během které se nejede žádná Velká cena. Ta současná je ale zábavnější než ty ostatní, spoustu jezdců se účastní zajímavých akcí, které jsme pro vás v tomto článku shrnuli.

Sebastian Vettel
Německý závodník dostal skvělou příležitost, mohl se totiž projet na nově vznikajícím okruhu v ruské Soči, na kterém by se mělo závodit již v roce 2014. Vettel jej označil jako zábavný pro závody s monoposty Formule 1. Až bude trať zařazena do šampionátu, bude se jednat o třetí nejdelší okruh, hned po Spa a Silverstonu. Kromě této akce ale nemáme příliš mnoho dalších informací, jelikož Sebastian Vettel nepoužívá Twitter, kde většina závodníků sděluje své aktuální aktivity.

Kimi Räikkönen
Stejně jako Sebastian Vettel, ani finský závodník Räikkönen nepoužívá Twitter, takže neexistují žádné informace o tom, jak pilot Lotusu tráví třítýdenní pauzu. Podle všeho se nezúčastnil ani žádné oficiální akce týmu, takže nemáme ani ponětí o tom, co dělá. Je dost možné, že se například účastní závodů sněžných skútrů pod krycím jménem James Hunt.

Lewis Hamilton
Lewis Hamilton je v průběhu pauzy k roztrhání, zúčastnil se například slavné zábavné britské show Grahama Nortona, kterému měl za úkol nastříkat šampaňské přímo do pusy. Kromě jiného také našel přítelkyni pro svého psíka Roscoa, která se jmenuje Fiona. Chystá teda Brit psí svatbu?

Roscoe & his new buddy fiona twitter.com/LewisHamilton/…

— Lewis Hamilton (@LewisHamilton) April 29, 2013

Fernando Alonso
Zatímco ostatní se věnovali zábavě, Fernando Alonso pracoval na své fyzické kondici, takřka pořád trénoval na kole a dokonce si zahrál fotbal s přáteli. Samozřejmě si nenechal ujít ani dva zápasy španělských gigantů Realu Madrid a Barcelony v Lize mistrů. Pravděpodobně tyto výsledky ale nebude řešit se svými kolegy Vettlem, Rosbergem, Sutilem či Hülkenbergem. Alonso kromě jiného navštívil také simulátor Ferrari a podle zpráv týmu zkoušel jízdu na suché i mokré vozovce.

Mark Webber
I Mark Webber si v průběhu přestávky věnoval jízdě na kole, kromě jiného se mezi závodníky také zařadil do kruhu majitelů psů, pořídil si psíka jménem Symba.

Felipe Massa
Během přestávky oslavil brazilský závodník dvaatřicáté narozeniny a dostal opravdu nádherný dort. Byl vyfocen také při jízdě na velbloudovi, společně se svou rodinou.

Romain Grosjean
Grosjean měl třítýdenní přestávku také plnou zajímavostí. Převzal například oficiální Twitter účet stáje Lotus a odpovídal fanouškům na ty nejzajímavější otázky. Velmi kuriózní bylo, když se jej jeden z fanoušků zeptal na jeho nejoblíbenější sýr, pokud by vás to také zajímalo, pro francouzského závodníka je to Vacherin Mont d’Or a Gruyere. Kromě jiného se zúčastnil i natáčení reklamních spotů v továrně.

Paul di Resta
Skot využil tohoto volna k navštívení rodiny a přátel, podpořil také svého bratra při závodech na motokárách. Stephen di Resta se nedávno stal britským šampiónem na motokárách. Zdá se, že mají rychlost v rodině.

Nico Rosberg
Vítěz kvalifikace z Bahrajnu měl před sebou hodně reklamních povinností. Byl vyfocen ve Vídni, později také v Monaku, kde měl natáčet reportáž pro německou televizi RTL. Rosberg se také díval na semifinále Ligy mistrů mezi Bayernem a Barcelonou, a jak jistě víme, z výsledku mohl mít nesmírnou radost.

Jenson Button
Brit odpovídal stejně jako Grosjean na otázky fanoušků na sociální síti, samozřejmě nechyběl ano dotaz na nejoblíbenější sýr, pro mistra světa z roku 2009 je to Comte. Button také hodně jezdil na kole a zúčastnil se bezpečností akce v Maďarsku, kde se projel s několika staršími vozy.

Sergio Pérez
Horkokrevný Mexičan se v průběhu přestávky věnoval hlavně své fyzické kondici, několik fotek na Twitteru jej zachycuje v posilovně, kde na sobě tvrdě pracoval. Zahrál si také fotbal proti Ricciardově týmu, bohužel prohrál.

Adrian Sutil
Němec také patří k jezdcům bez sociální sítě Twitter, stáj Force India nás ale o jeho aktivity z průběhu třítýdenní přestávky neochudila. Sutil pracoval pro tým v továrně, kromě jiného také jednomu z britských médií představoval svůj vůz.

Daniel Ricciardo
Ricciardo byl v průběhu pauzy opravdu zaneprázdněný, zúčastnil se závodů Světové série Renault a zahrál si fotbal se svým konkurentem Sergiem Pérezem. Jeho tým vyhrál nad Mexičanovým 7:4.

Nico Hülkenberg
O německém jezdci toho příliš mnoho nevíme, zdá se ale, že relaxaci v průběhu přestávky vzal doslova, na Twitteru od něj není jediný příspěvek již od 1. dubna! Ani tým Sauber neprozradil, co Nico nyní dělá, takže médiím a fanouškům pravděpodobně odpoví až v průběhu závodního víkendu ve Španělsku.

Jean-Éric Vergne
Vergne se zúčastnil závodů motokár, poskytl rozhovor francouzské televizi a slavil kamarádovi narozeniny. Vergne také ukázal fanouškům svého psa, zdá se, že v tomto ohledu má Hamilton v paddocku rostoucí konkurenci.

Valtteri Bottas
Finský jezdec je již ve Španělsku, odkud do světa posílá zajímavé fotky. Ne však tamních památek, ale hlavně své přítelkyně a chutně vypadajícího jídla! Kromě jiného také navštívil továrnu Williamsu, kde podepsal autogramy pro všechny zaměstnance britského týmu.

Pastor Maldonado
Maldonado byl ve Velké Británii, kde společně s týmem pracoval na simulátoru, hodně času trávil také v továrně, kde mimo jiné točil propagační spoty.

Esteban Gutiérrez
Gutiérrez se věnoval svým koníčkům, zahrál si golf a také na Twitter poskytl fotku sebe samého jako malého.

Jules Bianchi
Nováček Bianchi byl v průběhu pauzy hodně zaneprázdněný, ale to mu nebránilo v tweetování. Zúčastnil se závodů motokár, pracoval v továrně s týmem, natočil několik reklamních spotů a také se nechal vyzpovídat od francouzských novinářů.

Charles Pic
Pic o volnu točil pro Caterham zatím nespecifikované záběry na deštěm skrápěném okruhu Magny-Cours, příliš mnoho dalších informací o něm ale nemáme.

Giedo van der Garde
Kromě jiného holandský závodník oslavoval korunovaci nového krále Nizozemí, podle vlastních tweetů je opravdu velmi hrdý na to, že je právě z této země. Kromě jiného se také věnoval natáčení pro svůj tým na okruhu Magny-Cours.

Max Chilton
Chilton pracoval v průběhu přestávky především se simulátorem. Věnoval se jízdě na kole, prošel si tréninkem týmu Chelsea a ve Švýcarsku se zúčastnil veletrhu hodinek.

Sdílejte na:
Zavřít