Clos rezervním pilotem stáje HRT

Clos rezervním pilotem stáje HRT

Španělský závodník série GP2 byl dnes oficiálně potvrzen jako rezervní pilot stáje HRT. Zkušenosti s monopostem Formule 1 má již z listopadových testů nováčků.

Nová smlouva třiadvacetiletému mladíkovi zajistí především účast v několika pátečních trénincích během závodních víkendů v nadcházející sezoně. Zkušenosti s monopostem Formule 1 Dani Clos již má, v listopadu testoval právě pro HRT v Yas Marině při testování mladých a talentovaných závodníků.

Záda bude tento pilot krýt zkušené dvojici Pedro de la Rosa a Narain Karthikeyan, přičemž věří, že mu toto působiště může zajistit odpich do vyšších pater světové motoristické scény.

„Jsem velmi hrdý na to, že mohu být součástí Formule 1 s týmem HRT. Je to velký krok v mé dosavadní kariéře,“ pěl slova chvály Clos po oznámení nové smlouvy. „Každý závodník na tento moment čeká celý život a mě se nyní můj sen splnil.“

„S týmem jsem se poprvé setkal na testování v Yas Marině, nicméně stáj se za tu dobu o něco posunula a věřím, že mě tu čeká opravdu krok kupředu. Navíc vedle tak zkušených závodníků, jako je Pedro de la Rosa a Narain Karthikeyan. Pro mou kariéru závodního pilota to bude rozhodně přínos, kterým nemůže pohrdnout žádný z tak mladých závodníků, jako jsem já,“ dodal španělský mladík.

Sdílejte na:
Zavřít