Claire Williamsová: Návrat do formy potrvá dlouho

Claire Williamsová: Návrat do formy potrvá dlouho

Podle dcery zakladatele týmu Williams je Williams na cestě k řešení svých problémů. Jedná se však o dlouhodobou záležitost, kterou nelze vyřešit mezi dvěma výkendy.

Inženýři týmu Williams již odhalili příčiny svého neúspěšného vstupu do sezóny. Problém tkvý v konstrukčních řešeních, které byly použity již při vývoji vozu. To má za příčinu pocit velmi malého přítlaku, který jezdcům instinktivně brání zrychlovat a nutí je brzdit i v situacích, kdy to není potřeba.

Podle Claire Williamsové, dcery Franka Williamse, je tým vývojářů na správné cestě k odstranění těchto problémů, ale přesto je spíše skeptická. „Nemáme sebemenší tušení, kdy by mohlo dojít ke zlepšení. Jakýkoliv odhad časového rozhraní je nemožné vyslovit. Ke zlepšení může v podstatě dojít v Monaku nebo také třeba v Brazílii.“ komentovala nepříznivou situaci Williamsová.

Tým Williams se chtěl po vydařené loňské sezóně ještě zvednout a dokázat bojovat o pódiová umístění, tyto ambice se mu však stejně jako konkurenčnímu Sauberu nedaří plnit. O poznání lépe je na tom Force India, od které naopak nebyly před sezónou téměř žádná očekávání.

Sdílejte na:
Zavřít