Cílem Renaultu je umístění v nejlepší čtyřce

Cílem Renaultu je umístění v nejlepší čtyřce

Šéf francouzské stáje, Eric Boullier tvrdí, že jeho stáj by měla být schopná v nadcházející sezóně umístění v první čtyřce celého startovního roštu.

Je velmi složité dělat v současné chvíli nějaké závěry,“ řekl Boullier. V průběhu zimního testování ve Španělsku přistupoval každý tým k testovacímu programu jiným způsobem, každý tedy svých časů mohl docílit různými metodami. Jediné o čem máme zcela jistý přehled jsou naše výsledky a informace o našem voze. Jak to bude v porovnání s konkurencí se dozvíme až o víkendu v Bahrajnu.“

Pokud bych musel udělat alespoň hrubý odhad, věřím, že máme potenciál dostat se mezi nejlepší čtyři stáje nadcházejícího šampionátu,“ řekl nástupce Flavia Briatoreho dále Autosportu.

Stejného názoru je i Polák Robert Kubica, ten si taktéž myslí, že závěry jen těsně před začátkem nové sezóny nemají prakticky žádný význam. Je těžké posoudit výkonnost ostatních stájí v průběhu předsezónních testů. Jediné čím jsem si opravdu jistý je to, že Renault se v tomto odebral správným směrem,“ řekl sebevědomě polský závodník, který předchozí tři roky strávil ve stájí BMW Sauber.

Celé startovní pole bude letos velmi vyrovnané, ovšem já osobně si myslím, že některé stáje si nechávají své největší zbraně až pro první závod v bahrajnském Sakhiru,“ řekl dále Kubica. Zatím to ale vypadá, že Ferrari a Mercedes budou velmi silní soupeři, také s McLarenem se musí počítat, možná nás překvapí i někdo jiný, například Sauber,“ nezapomněl jezdec zmínit své bývalé působiště.

Sdílejte na:
Zavřít