Chandhok vypráví o své interakci s Michaelem Schumacherem

Chandhok vypráví o své interakci s Michaelem Schumacherem

Komentátor a analytik televize Sky Sports Karun Chandhok vypráví svůj příběh o legendě formule 1 Michaelu Schumacherovi, který se stal během jeho krátkého působení v královně motorsportu.

Indický závodník v letech 2010 a 2011 jezdil ve formuli 1 za týmy HRT a Lotus, ale nikdy se na nejvyšší úrovni neprosadil. Než získal práci analytika pro televizi Sky Sports, závodil i v jiných závodních kategoriích jako například vytrvalostní závody nebo i formule E. Nyní promluvil o své krátké interakci se závodnickou legendou Michaelem Schumacherem, v době kdy byl Chandhok pouhým testovacím jezdcem, a odhalil velkorysost sedminásobného mistra světa.

„Michael Schumacher byl jedním z mých hrdinů,“ řekl. „Když v roce 1993 skončil Prost, stal jsem se Michaelovým velkým fanouškem, i když se mi nelíbilo, co udělal s Jacquesem Villeneuvem a Damonem Hillem, ale celkově jsem stále oceňoval jeho naprostou genialitu,“ dodal bývalý jezdec Lotusu a HRT.

„Vzpomínám si na svůj vůbec první test ve voze formule 1 v roce 2007 s Red Bullem v Barceloně. Vyšel jsem z garáže a Michael se vrátil na jednorázový test pro Ferrari, na konci minulé sezóny poprvé odešel z F1 a vrátil se na testování a ten den tam byl. Vyjel jsem z garáže, následoval ho z boxové uličky a říkal si tohle je prostě šílenost. Byl to můj vůbec první den ve voze F1 a já jsem následoval Michaela Schumachera ve Ferrari, bylo to docela šílené,“ zavzpomínal na své první testování s vozem F1.

„Když jsem v roce 2010 jel svůj první závod v Bahrajnu, tak ve čtvrtek, v den určený pro média, byl Michael prvním jezdcem, který mě pozdravil a řekl vítej v F1. Pak si se mnou pět minut jen tak povídal, ptal se na mé rodinné zázemí, odkud jsem, a popřál mi hodně štěstí do sezóny. To ani nemusel dělat. Byl to závod, kde se s Mercedesem ve velkém vracel do F1, a v té době byl největší hvězdou, větší než Lewis Hamilton nebo Fernando Alonso, byl největší hvězdou, kterou tento sport měl, a chystal se na svůj velký návrat. Byl jsem nikdo, neměl to zapotřebí a já jsem si toho vždycky velmi vážil, toho, že mi věnoval těch pět minut, abych se cítil ve sportu vítaný. Byl to skvělý člověk a fantastický jezdec,“ vzpomíná Chandhok.

Sdílejte na:
Zavřít