Česká elektrická formule se objevila v dějišti ePrix Římu

Česká elektrická formule se objevila v dějišti ePrix Římu

Studenská formule byla vystavena na mezinárodním podniku v Římě za přítomnosti týmů Formule E.

Studenti Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze se objevili v dějišti ePrix Říma. Kluci z týmu eForce FEE Prague Formula se do Říma dostali na základě pozvání konkurenčního vysokoškolského týmu z italského města Pisa.

Studenti tak sbalili svojí elektrickou formuli a odvezli jí do Říma. Dle jejich slov se však potýkali s chaotickou organizací a ve výsledku měli problém se dostat včas na okruh.

Studenti se mohli podívat trochu pod pokličku Formule E. Dostali se do blízkosti samotných týmů a měli možnost s nimi pohovořit.

Svůj vůz vystavili přímo v samotné eVillage. Mělo také dojít k demo jízdě po samotném okruhu, na kterém se proháněli formule e. Náhlé technické potíže však předváděčce zabránily.

Pro studenty ČVUT však byl úspěch ukázat se na takovémto mezinárodním podniku a prozradili nám, že by se mohli objevit také na berlínské ePrix. Nic však není rozhodnuto.

Tým eForce FEE Prague Formula však letos čekají mnohem důležitější akce jako např. závod v Itálii na autodromu Riccarda Palettiho 24. až 28. července, pak se chystají na domácí štaci 13. až 17. srpna a vůbec poprvé se také objeví na španělském okruhu Circuit de Catalunya 20. až 25. srpna.

Formule Student je líheň mladých inženýrských talentů, které staví vlastní vozy, se kterými potom závodí v mezinárodní konkurenci. Týmů je v ČR více, eForce FEE Prague Formula je však jediný, který se účastní s čistě elektrickým vozem.

Studentský tým můžete sledovat na webu, facebooku, nebo instagramu.

Sdílejte na:
Zavřít