Černý kůň Kubica odhaduje své šance

Černý kůň Kubica odhaduje své šance

Polský závodník ve službách Renaultu, Robert Kubica potvrdil, že před nadcházejícím závodem na monackém okruhu je jeho pozice velmi nadějná, zejména po skvělých výsledcích v trénincích.

Robert Kubica obsadil v prvním čtvrtečním tréninku třetí příčku, během druhého měřeného tréninku na okruhu v Monaku se sice propadl o tři pozice, i tak to ale byl pro jezdce, jež má v letošní sezóně na svém kontě čtyřiačtyřicet bodů, skvělý výsledek. Vůz byl během čtvrtečních jízd opravdu velmi konkurenceschopný, ale nebylo to pro nás příliš velkým překvapením,“ poznamenal během páteční tiskové konference Robert Kubica.Stát se může opravdu cokoli, tady v Monaku to navíc platí dvojnásob, takže bych naše vozy v nadcházejícím závodě nijak neodepisoval. Zároveň se ale musíme vyvarovat chybám, které se na této trati neodpouští.“

Samozřejmě že hlavním aspektem do nadcházejícího závodu bude výsledek sobotní kvalifikace, což si pochopitelně uvědomují všichni závodníci,“ pokračoval polský pilot, jež do Renaultu přišel po třech letech u stáje BMW Sauber. Závody na takovýchto tratích bývají vždy velmi nevyzpytatelné a stát se může opravdu cokoli. Musíte být v pozoru během celého závodu a vyvarovat se chybám. Musíte mít také velkou porci štěstí, protože pokud budete mít toto všechno, můžete v Monaku bojovat o vítězství,“ pokračoval Kubica.

Polák dále potvrdil, že již nehodlá ztrácet čas řečmi o aktuálních problémech s dopravou nejen vozů samotných, ale také pracovníků týmu. Nemá cenu se touto otázkou nadále zabývat. Myslím si, že doprava do francouzské metropole rozhodně neproběhla zcela podle představ, důležité ale je, že na začátku prvního čtvrtečního tréninku bylo již vše připravené tak jak má,“ dodal Kubica, který se aktuálně nachází na osmé příčce v Poháru jezdců.

Sdílejte na:
Zavřít