Caterham má zájem o návrat Kovalainena do závodní sedačky

Caterham má zájem o návrat Kovalainena do závodní sedačky

Majitel Caterhamu Tony Fernandes potvrdil, že má stále zájem o návrat Heikkiho Kovalainena.

Do letošní sezóny vstoupil malajsijský tým s nezkušenou jezdeckou sestavou Charles Pic – Giedo van der Garde, přičemž van der Garde byl nováček a Pic přišel ke Caterhamu po roce stráveném na konci pole – v konkurenční Marussii.

Zejména v první polovině sezóny byla jezdecká sestava týmu Caterham kritizována za svou nezkušenost, a proto byl do role třetího pilota povolán Fin Heikki Kovalainen, který pro tým závodil v předchozích třech letech. 

Majitel Caterhamu Tony Fernandes řekl: „Uvidí se na konci sezóny, ale velice rád bych Heikkiho viděl zpět v závodní sedačce a je jedním z kandidátů na její zisk u našeho týmu pro rok 2014. Heikki momentálně odvádí hodně práce pro tým a díky svým zkušenostem nám pomáhá s nastavením vozu. Nesmíme se ale s výběrem jezdecké sestavy unáhlit. Času je dost.“ 

„Rozhodně ale musím pochválit i naši stávající jezdeckou sestavu. Proti začátku roku na sobě kluci hodně zapracovali a je vidět, že se stále snaží na sobě pracovat.“ 

Stejně jako v předchozích letech, i letos pravděpodobně nechají týmy z konce pole Caterham a Marussia rozhodování o jezdecké sestavě na období mezi koncem sezóny 2013 a začátkem předsezóních testů 2014.

Sdílejte na:
Zavřít