Carbonia Cup v Mostě zahájí sezónu, musí se obejít bez fanoušků

Carbonia Cup v Mostě zahájí sezónu, musí se obejít bez fanoušků

Autodrom Most zahájí ve čtvrtek letošní motoristickou sezónu závodem Carbonia Cupu. Kvůli vládnímu nařízení ale zůstanou brány okruhu široké veřejnosti zavřené. Fanoušci se nedostanou ani na oblíbený svah.

Ve čtvrtek 11. června zahájí letošní sezónu na Autodromu Most závodní série Carbonia Cup. Na trati se budou opět prohánět sportovní cestovní vozy, civilní automobily, speciály Caterham a formulové monoposty – vše se ale bude muset obejít bez divácké podpory.

Na Carbonia Cup se přitom můžete jet za běžných podmínek podívat bezplatně, prohlédnout si můžete i vozy v boxových stáních.

Ačkoliv se vládní omezení postupně uvolňují, není umožněno pořádat akce s vyšším počtem než 500 účastníků. Stejné podmínky platí jak pro závodní okruhy rozkládající se na širokém otevřeném prostranství, tak pro uzavřená fitness centra nebo divadla.

Otázkou je, zda by pro venkovní akce nemohla být udělena výjimka. Fanoušci by si mohli závod užít alespoň z travnatého svahu, přičemž by musely být dodržovány řádné rozestupy. Okruh s touto problematikou již dříve konfrontoval premiéra Andreje Babiše (ANO).

Autodrom Most se od počátku pandemie trápí. Na konci května musel dokonce pozastavit prodej vstupenek na největší závodní akce, mezi které se řadí závody evropské série NASCAR nebo Czech Truck Prix. Závod šampionátu ADAC GT Masters byl zrušen, stejně dopadla i Grand Prix německé závodní série silničních motocyklů (IDM).

Václav Šafář ve svém monopostu během loňského listopadového závodu Carbonia Cup, © Petr Pechman

Czech Truck Prix by se měla konat v původním termínu na konci srpna, zatím ale vše nasvědčuje tomu, že se bude muset obejít bez divácké kulisy. Pomoci by nemuselo ani postupné navyšování maximálního počtu zúčastněných osob.

„Povolený limit počtu osob na sportovních akcích to bohužel neumožňuje,“ vysvětlila obchodní ředitelka Autodromu Most Jana Svobodová. „I kdyby se maximální hranice obou podniků výrazně posunula, nebude nám stačit. Velmi obsáhlý je totiž sbor lidí tvořený závodními a organizačními týmy, zdravotní a bezpečností službou, rozhodčími či traťovými maršály.“

„Pro diváky tak zbývá zanedbatelný počet míst. To je důvod, proč jsme prodej vstupenek zastavili.“

Pokud se řadíte mezi fanoušky, kteří vlastní vstupenku na letošní podnik ADAC GT Masters, můžete zažádat o vrácení peněz u prostředníka, přes kterého jste vstupenky odkoupili.

Autodrom Most se nachází ve velmi složité situaci. Okruh v reakci na finanční krizi zveřejnil inzerát na prodej závodního speciálu Škoda Octavia III RS. Vůz má hodnotu zhruba 800 tisíc Kč.

Sdílejte na:
Zavřít