Bývalý okruh F1 v hledáčku Formule E

Bývalý okruh F1 v hledáčku Formule E

V Austrálii se zatím Formule E neobjevila. Pro nadcházející sezónu ale máme želízko v ohni. Australané by chtěli uspořádat závod na bývalém okruhu F1.

Formule E se možná již příští rok podívá do Adelaide, kde se ještě v devadesátých letech jezdila F1. Okruh totiž žije dodnes a patří mezi nejoblíbenější australské okruhy.

Formule E letos zavítá do deseti zemí, kde představí již druhou generaci elektrických monopostů, které si získávají čím dál větší zájem ze strany fanoušků a veřejnosti. Formule E se již podívala do dvaadvaceti zemí a jediný suchozemský kontinent, který stále nenavštívila je ten australský.

Foto: Williams/LAT

Tlak uspořádat ePrix přímo v Austrálii je čím dál větší a to z obou stran – ze strany organizátorů šampionátu, tak např. přímo z australského města Adelaide, které dodnes hostí tamní sérii Supercars V8, která závodí na městském okruhu, na kterém se mezi lety 1985 – 1995 proháněla i F1.

„V Jižním Teritoriu je naše město asi nejvíc zapálené do motorsportu a máme tu mnoho úspěchů s pořádání velkých akcí v historii,“ říká koordinátor pro závod FE v Austrálii Valdis Dunis, který sám doufá, že jsou schopni v Adelaide uspořádat závod.

Samotný šéf partnerských vztahů Formule E David Warren se z postoje Adelaide těší:

„Adelaide má velké zkušenosti s pořádáním velkých motoristických akcí, ale stále jsou tu určité otázky ohledně budoucnosti. Nechci předjímat. Nejpozitivnější zprávou z Austrálie je, že nás v Adelaide sami chtějí, musí ale existovat ochota samotné vlády.“

Další jednání proběhnou během nadcházející Hong Kong ePrix již tento víkend.

Samotná městská trať je vlastně okamžitě k použití, právě protože Australané mají okruh již od roku 1985 zaběhnutý (a to včetně infrastruktury) a každoročně se na něm konají různé závody. Délkou 3,5 km by patřil mezi delší v kalendáři FE, ale nebylo by to problémem zvláště při současném tempu vozů nové generace. Extrémně zajímavé by bylo porovnání časů na kolo proti populární australské sérii Supercars.

Foto: FIA Formula E – media

Samotný závod Australané chtějí uspořádat již v příští sezóně a měl by být finále sezóny. Dočkat bychom se tedy mohli v červnu až červenci 2020.

Sdílejte na:
Zavřít