Bývalí piloti budou pomocnými stewardy

Bývalí piloti budou pomocnými stewardy

Mezinárodní automobilová federace se rozhodla, že bude pokračovat v osvědčených krocích z ročníku minulého, takže bývalí závodníci Formule 1 se stanou pomocnými stewardy.

Již v sezóně loňské přišel Jean Todt s nápadem, že zkušený závodní pilot může stewardům přímo v průběhu Velké ceny poradit, přičemž bude celou situaci hodnotit z pohledu pilota. Tento nápad se líbil nejen Mezinárodní automobilové federaci, ale také veřejnosti a fanouškům a tak se Todt  rozhodl tento princip použít i v ročníku příštím, kde mohou některé kontroverzní momenty při vyrovnanosti startovního pole rozhodovat i o mistrovských titulech.

V loňském ročníku se takto angažovalo hned několik bývalých úspěšných závodníků. byl to například Alain Prost, Damon Hill, Emerson Fittipaldi, Nigel Mansell a další. Tuto výhodu oceňují i samotní závodníci, kteří tvrdí, že jen člověk, který v kokpitu během své závodní kariéry něco odjezdil, může správně poradit stewardům v rozhodování klíčových či sporných momentů.

O tomto novém principu se v nedávné době vyjádřil i bývalý šampión Jenson Button, který tuto variant vítá. „Úspěšný pilot, který ve Formuli 1 již něco odjezdil, může být vedle stewardů opravdu velmi platným člověkem. V nejrůznějších momentech může poradit, či posoudit, jak se jezdec v dané situaci zachová, takže tuto variantu rozhodně vítám, bude to o něco objektivnější rozhodování ze strany závodních komisařů.“

Sdílejte na:
Zavřít