Bylo to jedno z nejlepších vítězství, tvrdí Horner

Bylo to jedno z nejlepších vítězství, tvrdí Horner

Šéf stáje Red Bull Christian Horner se domnívá, že vítězství Sebastiana Vettela ve Velké ceně Singapuru se bude řadit mezi jeho nejúspěšnější počínání v dosavadní kariéře německého pilota.

Ačkoli německého závodníka na přelomu závodu připravil výjezd safety caru o desetisekundový náskok na čele, Sebastiana Vettela to rozhodně nemuselo mrzet. V druhé polovině Grand Prix totiž nasadil neuvěřitelné tempo a do cíle dojel s náskokem přes třicet sekund na druhého Fernanda Alonsa.

„Bylo to jedno z jeho nejlepších vítězství,“ hovořil o triumfu Sebastiana Vettela v Singapuru Horner.

„Safety car se na trať dostal v pro nás nejméně vhodnou dobu, v tu chvíli nás nikoho ani nenapadlo, že by mohl Sebastian vyhrát s náskokem půl minuty, bylo to fenomenální,“ neskrýval nadšení ze svého svěřence Horner.

Pro Vettela to bylo sedmé vítězství v letošní sezóně, které mu zajistilo zvýšení náskoku v čele šampionátu na rovných 60 bodů před druhým Fernandem Alonsem, který skončil druhý i v nedělním závodě na okruhu Marina Bay.

„Nesmíme zapomínat na to, jak mladý závodník to je, vždyť je mu teprve 26 let,“ upozorňuje na současné kvality německého závodníka šéf Red Bullu.

„Talent má již od svého vstupu do Formule 1, ale neustálé sbírání zkušeností mu pomůže k tomu, aby byl v příštích letech lepší a lepší. Pracuje velmi tvrdě, je to perfekcionista a snad nikdy jsem nepracoval se závodníkem, který by k sobě byl tak sebekritický,“ shrnul Horner vlastnosti jezdce, který má skvěle nakročeno k zisku čtvrtého titulu mistra světa.

Sdílejte na:
Zavřít