Button: V Japonsku jsme favorité

Button: V Japonsku jsme favorité

Pilot stáje McLaren varuje veřejnost, aby nepodceňovala jeho tým před nadcházející Velkou cenou Japonska, ačkoli tento okruh by měl více sedět konkurentům z Red Bullu.

Hned na začátku Jenson Button přiznal, že nevěří v zisk letošního mistrovského titulu, v závěru sezony chce konkurenční Red Bull ale ještě potrápit, podle britského pilota je okruh v Suzuce tím správným místem. „Sebastianovi stačí v posledních pěti závodech získat jediný mistrovský bod, o titul jej nemůže již nic připravit,“ přiznává Jenson Button, jenž ale nepovažuje letošní ročník za ukončený.

„Suzuka je trať, která by papírově měla vozům stáje Red Bull sedět, zejména první vysokorychlostní sekce několika zatáček. Není to ale důvod, proč by nás veřejnost měla řadit až za rakouský tým, rozhodně zde máme šanci na zisk vítězství,“ řekl dále.

„Máme do Japonska navíc připraveno několik technických novinek, jež nám mohou pomoci především v kvalifikačních bojích, kde chceme Red Bull konečně porazit a stát na pole position. S největší pravděpodobností se o titulu rozhodne právě zde na Suzuce, neznamená to ale, že si jej Sebastian zajistí vítězstvím v tomto závodě, rozhodně máme šanci na velmi dobrý výsledek,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít