Button sní o stupních vítězů před domácím publikem

Button sní o stupních vítězů před domácím publikem

Je velmi málo pravděpodobné, že by se Jenson Button v letošní sezóně podíval před domácím publikem na stupně vítězů. Stále ale doufá, že se mu to alespoň jednou povede.

Letos čeká Jensona Buttona již 16. závod na britském okruhu Silverstone, tedy před domácím publikem. Šampión z roku 2009 doma nikdy nedokázal zvítězit a neumístil se ani na stupních vítězů.

Ani v právě probíhající sezóně to nevypadá na ukončení čekání na pódiové umístění před domácími fanoušky, Jenson Button se ale svého velkého snu nevzdává a věří, že by se v budoucnu ještě mohl dočkat.

„Nikdy jsem se sem nevracel s myšlenkami na to, že se mi tu nikdy nepovedlo vybojovat stupně vítězů. Pokud se mě na to ale někdo zeptá, odpovím mu, že v to stále věřím,“ řekl Button.

„Rád bych jednou byl před domácím publikem na stupních vítězů a zvítězil, abych tak všem fanouškům splatil jejich podporu,“ řekl dále pilot stáje McLaren. „Musíme být realisté a uvědomit si, že právě teď to nebude možné, ale může se to stát v blízké budoucnosti.“

Pětatřicetiletý závodník vybojoval pro sebe i svůj tým čtyři mistrovské body během Velké ceny Monaka. Pro stáj z Grove je to zatím jediný bodový zisk v letošní sezóně.

Sdílejte na:
Zavřít