Button se chce soustředit na kvalifikaci

Button se chce soustředit na kvalifikaci

Po sérii nepovedených závodů pro britského závodníka stáje McLaren se chce Jenson Button zaměřit v Kanadě především na své kvalifikační výsledky.

Do posledních dvou Velkých cen startoval Jenson Button z desáté a dvanácté pozice, přičemž získal dva mistrovské body. Pro pilota stáje McLaren je to rozhodně málo, proto chce již v Kanadě zapracovat na zlepšení svých kvalifikačních výsledků, což je podle Brita klíč k úspěchu.

Právě Jenson Button v Kanadě minulý rok zvítězil, startoval ze sedmého místa, měl kolizi s týmovým kolegou i s Fernandem Alonsem, přesto nakonec dokázal zvítězit. „Samozřejmě, že návrat do Montrealu je pro mě velice emotivní,“ přiznává Button.

„V posledních dvou závodech jsem nepostoupil z druhé části kvalifikace, což je pochopitelně velké zklamání. V Kanadě se tak musíme zaměřit především na zlepšení kvalifikačních výsledků, jen tak můžeme být úspěšní i v nedělním závodě,“ řekl britský závodník, mistr světa z roku 2009.

Stájový kolega Lewis Hamilton stále čeká na své první vítězství v letošní sezóně. „Věřím, že závod v Montrealu by pro nás mohl být zlomový bodem, kde se nám konečně podaří získat formu ze samotného úvodu sezóny, kdy to s námi vypadalo velmi dobře. Celý tým se snaží tvrdě pracovat a pokud vše půjde dobře, již brzy to přinese své ovoce,“ řekl Hamilton.

Sdílejte na:
Zavřít