Button s Pirelli spokojen

Button s Pirelli spokojen

Bývalý šampión Formule 1 věří, že přechod na pneumatiky Pirelli se obejde bez větších problémů. S novými pneumatikami se mu zatím daří, na rozdíl od těch loňských.

Mistr světa z roku 2009 se přiznal, že v loňském ročníku Formule 1 nezajížděl zrovna nejlepší kvalifikační časy, důvodem bylo především to, že si pilot nerozuměl s pneumatiky Bridgestone. Po třídenním testování nových pneumatik Pirelli je Jenson Button spokojený, věří, že přechod na ně nebude pro tým žádnou velkou překážkou.

„Mám s pneumatik velmi dobrý pocit,“ přiznal po testech ve španělské Valencii Button. „Vůz skvěle drží na trati, dobře se s ním spolupracuje. Pochopitelně jsou zde i pasáže, kde oproti předchozímu dodavateli zaostává, ale na tom se v průběhu času určitě ještě zapracuje.“

„Musíme hledat kompromis, chceme mít rychlý vůz na jedno kolo, zároveň ale konkurenceschopný monopost, jež bude rychlý na delší úsek závodu. Musíme hledat určitou rovnováhu, která nám v nadcházejícím ročníku pomůže ke konkurenceschopnosti. V loňské sezóně jsem několikrát nebyl spokojen se svým výkonem v kvalifikaci, nicméně v závodě jsem podal o hodně lepší výkon. Na těchto pasážích je rozhodně třeba zapracovat,“ dodal Brit.

Sdílejte na:
Zavřít