Button: Pérez si své místo zaslouží

Button: Pérez si své místo zaslouží

Jenson Button se před nadcházejícím závodním víkendem v Abú Dhabi postavil za svého stájového kolegu Sergia Péreze a tvrdí, že závodní sedačku u britského týmu si zaslouží.

Sergio Pérez vstoupil do stáje McLaren na začátku letošní sezóny po sympatických výsledcích s vozem Sauber, na svou výkonnost z roku minulého ale nenavázal a letos získal pouze 33 mistrovských bodů, přičemž jeho stájový kolega Jenson Button jich má již 60.

Zlepšení bylo patrné minulý závodní víkend v Indii, kdy mexický závodník Sergio Pérez dovezl svůj McLaren na pátém místě.

„Zaslouží si závodní sedačku zde i v příštím roce,“ řekl Jenson Button pro oficiální webové stránky McLarenu. „Pro celý tým to byl velmi slibný závodní víkend, ještě víc pro Checa, který bojoval o svou budoucnost v týmu.“

Britský závodník hovořil také o svém bývalém šéfovi Rossu Brawnovi, který je v posledních dnech terčem spekulací o jeho možném odchodu z týmu Mercedes. „Dosáhl toho opravdu hodně, včetně několika mistrovských titulů s třemi různými týmy, přičemž jeden byl dokonce pojmenovaný po něm,“ nechal se slyšet mistr světa z roku 2009, který získal titul právě s Brawnem.

„Je to skvělý člověk i po osobní stránce, když vstoupil do továrny v Brackley, okamžitě si získal důvěru celého týmu, což bylo v těch těžkých časech velmi důležité. Bylo velmi emocionální vyhrát mistrovský titul s vozem, který na sobě měl jen logo týmu,“ nechal se dále slyšet britský jezdec.

„Věřím, že i v budoucnu nám ukáže své kvality, pro každý tým na startovním roštu by bylo velmi výhodné spolupracovat s Rossem, protože je to velmi zkušený člověk a silná osobnost. Spekulace z posledních dnů mě spíše překvapují, pro mě je to i nadále ten nejlepší člověk pro vedení úspěšného týmu,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít