Button odmítá roli nosiče vody

Button odmítá roli nosiče vody

Mistr světa z roku 2009 odmítá to, že by v letošním ročníku již nebyl ve hře o mistrovský titul. V případě potřeby ale hodlá pomoci i Lewisi Hamiltonovi.

Britský závodník vyhrál naposledy v úvodním podniku letošní sezóny na okruhu v australském Melbourne, od té doby se spíše trápí a zaostává za stájovým kolegou Lewisem Hamiltonem. Jenson Button je až na sedmém místě v Poháru jezdců a na lídra šampionátu Fernanda Alonsa ztrácí již 88 bodů.

Ale pilot McLarenu se stále nevzdává. Do konce sezóny zbývá ještě 9 závodů a ve hře je přesně 225 mistrovských bodů. To je pro britského závodníka dostatečná motivace k tomu, aby se v boji o titul nyní nevzdával. Pokud by se ale dostal mimo hru, rozhodně by rád pomohl alespoň stájovému kolegovi Hamiltonovi.

„Nemáme jezdce číslo jedna a číslo dvě, pracujeme jako tým,“ říká dvaatřicetiletý Brit. „Pokud by byla příležitost, jistě bych Lewisovi k zisku mistrovského titulu rád dopomohl, je před námi ale stále dlouhá cesta a já se rozhodně necítím býti mimo hru, chci bojovat až do posledního závodu, do doby, kdy bude žít alespoň matematická šance na zisk mistrovského primátu.“

Button vidí největšího konkurenta v boji o titul v lídrovi šampionátu Alonsovi, ten má na druhé místo náskok již 40 bodů před Markem Webberem, bodoval ve všech závodech letošní sezóny a již třiadvacet závodů neodstoupil. „Fernandův náskok zůstává i nadále obrovský, daří se mu pravidelně bodovat, což je jeho velké plus. Stačí mu pravidelně dojíždět pátý a nějaký čas v čele šampionátu zůstane, protože ostatní kluci si své pozice budou střídat, uvidíme, jak to nakonec vše dopadne,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít