Button: Mé nejlepší vítězství!

Button: Mé nejlepší vítězství!

Pilot stáje McLaren přiznal, že vítězství z Velké ceny Číny je jeho zatím nejcennějším získaným triumfem ve Formuli 1. Britská stáj toto vítězství podtrhla druhým místem Lewise Hamiltona.

Úřadující šampión Formule 1 se v závěrečné části závodu v Číně dostal do vedení, které již nepustil a připsal si tak druhý triumf v letošní vyrovnané sezóně. Ten první získal ve Velké ceně Austrálie. První místo z čínského okruhu také znamenalo, že se britský závodník ujal vedení v šampionátu jezdců a poprvé je na tomto postu jezdec, jež nepilotuje monopost Ferrari.

Toto vítězství je pro mě rozhodně jedno z nejlepších,“ prozradil BBC Jenson Button. Po jakémkoli vítězství si řeknete, že je to vaše nejlepší, nicméně toto bylo opravdu něčím zvláštní. Podmínky trati se v průběhu závodu několikrát měnily a nikdo neměl nic jisté. Velmi skvělá byla během celého závodního víkendu i rychlost naších vozů,“ přiznal dále britský závodník.

Nepříliš často jsme se v letošní sezóně dočkali suché tratě, proto nevíme, jak na tom budeme, až bude celý závod odjet na suché vozovce, nicméně naše výsledky v průběhu deštivých závodů jsou jasným důkazem toho, že na tom rozhodně nejsme vůbec špatně,“ pokračoval Button. Samozřejmě si velmi cením toho, že jsem po čtyřech odjetých závodech v čele šampionátu, ale nemůžu slíbit, že si tuto pozici udržím i v dalších závodech, protože startovní rošt je opravdu vyrovnaný.“

Sdílejte na:
Zavřít