Button: McLaren může diktovat tempo

Button: McLaren může diktovat tempo

Britský pilot reprezentující stáj McLaren je přesvědčený, že pokud jeho tým dokáže zlepšit své počínání v kvalifikačních jízdách, bude to právě on, kdo bude diktovat tempo závodu.

Pilot Jenson Button skončil třetí ve Velké ceně Monaka, ačkoli jeho počínání v průběhu závodu vypadalo i na zisk vítězství, což se ovšem nepodařilo. Britský závodník je ale přesvědčený, že pokud McLaren zvýší své tempo v kvalifikacích, bude moci sbírat vítězství a diktovat tempo závodu.

„Výsledky ze španělského a monackého závodu jsou pro nás skutečným impulsem, dovoluji si tvrdit, že jsme měli vítězný vůz. Pokud ještě zlepšíme naší výkonnost v kvalifikaci, jistě můžeme diktovat tempo jednotlivých závodů,“ věří Brit.

„Stále jsem velmi spokojený se svým počínáním v Monaku, je skvělé zde bojovat o vítězství a vést startovní pole, obzvláště na tomto okruhu je to pro mě velká čest.“

Button je také optimistický před nadcházejícím závodem v kanadském Montrealu, kde se očekává, že McLaren bude opět velmi konkurenceschopný. „Nikdy jsem v Severní Americe nevyhrál, ale naše konkurenceschopnost je v posledních dnech velmi dobrá a třeba tuto statistiku změním,“ prohlásil s úsměvem Button.

Sdílejte na:
Zavřít