Button: Massa mi zkazil závod

Button: Massa mi zkazil závod

Britský pilot přiznal, že uvíznutí za Brazilcem Massou mu zcela zničilo jakékoli šance na dobrý výsledek. Když už se před pilota Ferrari dostal, byl komisaři penalizován.

Bylo jasné, že Jenson Button byl v tomto souboji jednoznačně rychlejším pilotem, přesto ale nemohl dlouhou dobu na brazilského pilota ve službách Ferrari vyzrát. To se mu nakonec podařilo, jenže si pomohl zkrácením šikany a posléze byl stewardy penalizován a musel projet boxovou uličkou. „Start proběhl zcela bez problémů, jen mě v první zatáčce překvapil Vitaly, který mě donutil zvolit širokou stopu. Kvůli tomu jsem se zasekl za Felipem, ovšem nejprve jsem si myslel, že dostat se před něj bude jen otázka času,“ řekl Button po závodě.

„Bránil se velmi zdatně, ovšem když jsem byl velmi blízko předjetí, hrozila kolize a tak jsem si cestu zkrátil. Byl jsem před Felipem a v první chvíli jsem nevěděl, co udělat. Dostal jsem od týmu pokyn, abych zůstal na stejném místě a soustředil se na závod, protože jsme chtěli počkat na rozhodnutí stewardů,“ řekl dále britský závodník.

Mistr světa z roku 2009 dále uvedl, že jakmile se před Massu dostal, okamžitě si začal budovat náskok. „Po předjetí Felipeho jsem měl volnou cestu a byl jsem rychlejší, netrvalo dlouho a měl jsem na oba piloty Ferrari náskok přes tři sekundy. Bohužel rozhodnutí stewardů mi jízdu překazilo, ale musíme jej respektovat. Celkově můžeme být s dnešním závodem spokojeni. I Lewis předvedl kvalitní výkon, i přes poškozenou podlahu dokázal držet krok se skvělými Red Bully a příliš neztrácel, což je rozhodně dobrá vizitka do dalších závodů,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít