Button: Kvyat měl sedačku u Toro Rosso odmítnout

Button: Kvyat měl sedačku u Toro Rosso odmítnout

Podle Brita ještě není ruský mladík připraven závodit ve Formuli 1 a měl by sbírat zkušenosti v nižších sériích.

Button se domnívá, že pro Kvyata není postup z GP3 rovnou do F1 šťastným krokem. 

„Je velice snadné říci, že chci závodit ve Formuli 1, a proto v ní závodit budu. Mnohem těžší je zamyslet se nad svými dosavadními schopnostmi a dovednostmi a odmítnout.“ prohlásil Jenosn Button.

Button dodává, že Kvyatovi chybí zkušenosti a příští rok, kdy dojde ke změně technických pravidel, se to na jeho výkonech projeví dvojnásob.

„Formule 1 je mnohem odlišnější, než všechny ostatní závodní série. Formule 1 je plná elektroniky a musíte dokázat vytěžit maximum z nastavení vozu. Na svém monopostu musíte tvrdě dřít mnohem dříve, než do něj vůbec usednete.“

Pilot McLarenu ale zároveň uznal, že se při svém debutu v roce 2000 nezachoval jinak: „Když jsem vstoupil do Formule 1, ani zdaleka jsem na ni nebyl připraven. Měl jsem málo zkušeností a nekonkurenceschopný vůz. To mě málem stálo kariéru. Tu šanci jsem ale nechtěl zahodit.“

Daniil Kvyat bude příští rok závodit po boku zkušenějšího Francouze Jean-Érica Vergneho a spolu se Sergejem Sirotkinem patří mezi dva jediné zatím potvrzené nováčky příští sezóny, dva nejmladší piloty ročníku 2014 a zároveň jediné Rusy, kteří budou závodit v příštím ročníku Formule 1.

Sdílejte na:
Zavřít