Button byl v Belgii zcela dominantní a zvítězil!

Button byl v Belgii zcela dominantní a zvítězil!

Vítězem Velké ceny Belgie se stal po famózní jízdě Jenson Button s McLarenem. Druhé místo obsadil Sebastian Vettel a třetí skončil Kimi Räikkönen na Lotusu.

Již start do Velké ceny Belgie byl neuvěřitelně napínavý, hned v první zatáčce došlo k nepěkné kolizi, kde závod skončil pro Lewise Hamiltona, Fernanda Alonsa a Romaina Grosjeana. Velmi rychlý start měl Pastor Maldonado, ale též se dostal do problémů a rychle se ve startovním poli propadl. Ze závodu musel odstoupit také v kvalifikaci druhý Kamui Kobayashi. Nejvíce na všech těchto incidentech vydělal Michael Schumacher, který se dokázal posunout na pátou přáčku, samozřejmě, že na trať okamžitě vyjel safety car, následovaný prvním Jensonem Buttonem, který si svůj start z pole position pohlídal.

Před začátkem pátého okruhu již safety car zamířil do boxů a závod byl tudíž restartován, i zde si Button svůj náskok s přehledem pohlídal. Ze závodu pár sekund poté odstoupil Pastor Maldonado s Williamsem. Zajímavý byl také souboj na konci první desítky, kde o devátou příčku bojoval Sebastian Vettel se stájovým kolegou Markem Webberem, ke kontaktu ale nakonec nedošlo.

Velmi dobře se dařilo Schumacherovi, který chvilku bojoval i o umístění na stupních vítězů, po zastávce v boxech se před něj ale dostal Sebastian Vettel a cesta k bedně byla v jeho třísté Velké ceně o něco složitější. Zajímavý byl také souboj Kimiho Raikkonena s Mcihaelem Schumacherem o třetí místo, zatímco na čele si svou pozici hlídal Jenson Button následovaný Sebastianem Vettelem.

V závodě nakonec zvítězil Jenson Button s McLarenem, druhé místo obsadil německý závodník Sebastian Vettel, který se v průběhu Velké ceny skvěle propracoval. Třetí místo obsadil po velmi dobrém výkonu Kimi Raikkonen, čtvrtý skončil Nico Hulkenberg a pětici nejlepších uzavřel překvapivě Felipe Massa. Třístý závod neskončil zrovna podle představ pro Michaela Schumachera, po soubojích o stupně vítězů se propadl a skončil až na sedmém místě.

Tabulku připravujeme…

Sdílejte na:
Zavřít