Buemiho zradilo zavěšení

Buemiho zradilo zavěšení

Jak jsme vás již informovali po prvním pátečním tréninku na okruhu v Číně, Sebastien Buemi v průběhu této jízdy tvrdě havaroval. První spekulace se potvrdila, problém byl se zavěšením.

Staňte se fanoušky Race-F1 na

Když švýcarský závodník brzdil do zatáčky číslo 14., jedna ze součástek jeho vozu Toro Rosso mu z monopostu uletěla. Jen o pár sekund později jako by explodovala celá přední náprava Buemiho vozu a ten tak musel ihned z tréninku odstoupit. Italská stáj nejprve neznala příčinu celého incidentu a dokonce zakázala druhému pilotovi, Jaime Alguersuarovi vyjet na závodní dráhu.

Zkoumání příčin nehody ještě před počátkem druhého pátečního tréninku prozradilo, že na Buemiho voze opravdu selhalo zavěšení pravého předního kola. Paradoxem je, že toto zavěšení představila italská stáj poprvé právě v Číně. Ihned po poškození pravého kola byla přesunuta veškerá zátěž vozu na kolo levé, které tento tlak nevydrželo a následně se od monopostu Toro Rosso také oddělilo. Předpokládáme tedy, že během tohoto závodního víkendu přejde italská stáj ke starému systému zavěšení kol.

Podle všeho byla příčinou vzniku poškození zavěšení na voze Sebastiena Buemiho hrbolatá trať, která ovlivňuje vlastnosti vozu zejména při brždění. Švýcar ale vyvázl z této nehody bez zranění a bude i nadále pokračovat v přípravách na nadcházející Velkou cenu. Úlomky Buemiho vozu jen těsně minul Jarno TrulliLotusem, o něco méně úspěšnější byl Timo GlockVirginem, ten si při najetí na jednu ze součástek poškodil přední přítlačné křídlo. 

Sdílejte na:
Zavřít