Buemi s desátým místem spokojen

Buemi s desátým místem spokojen

Sébastien Buemi se v kvalifikaci na Velkou cenu Austrálie překvapivě podíval do třetí části kvalifikace. Jeho vůz Toro Rosso sice odstartuje z desátého místa, pilot je ale spokojen.

Švýcar je přesvědčený, že podobného výsledku může docílit i v zítřejším závodě. „Jsem velmi šťastný, že jsem se hned v první kvalifikaci dostal hned do třetí části, protože jsem zde byl poprvé od roku 2009,“ řekl po kvalifikačních jízdách šťastný pilot stáje Toro Rosso. „Lepší start do nové sezóny jsem si opravdu nemohl přát. Mé nejrychlejší kolo se mi opravdu povedlo a jen těžko jsem mohl něco udělat lépe,“ řekl dále.

„Věřím, že nám toto tempo vydrží i do závodu, ale bude to první závod s novými pravidly, navíc na nových pneumatikách, jejíž chování nelze v současné chvíli předpovědět. To vše je určitě velmi dobrý základ pro zítřejší atraktivní závod,“ dodal Buemi.

Ani Jaime Alguersuari si v dnešních kvalifikačních jízdách nevedl špatně, obsadil dvanácté místo a jeho cílem je získat v prvním závodě mistrovské body. „Jsem s dnešním výsledkem spokojený, náš vůz byl konkurenceschopný a dokázali jsme držet krok s konkurencí. Velká gratulace samozřejmě patří Sébastianovi, který postoupil do třetí části kvalifikace. Rozhodně jsme si zadělali na dobrý závod a již teď se můžeme těšit na zítřek,“ dodal Španěl.

Sdílejte na:
Zavřít