Budou jezdci Formule 1 odměňováni trestními body?

Budou jezdci Formule 1 odměňováni trestními body?

Již v průběhu závodního víkendu ve Španělsku proběhnou mezi Mezinárodní automobilovou federací a jednotlivými týmy Formule 1 další diskuze ohledně některých změn v pravidlech. Jezdci by mohli být za způsobení kolize odměněni trestnými body, obdobně jako řidiči na českých silnicích.

Týmy se zatím na zavedení tohoto trestního systému neshodly, další diskuze na toto téma se odehrají již nadcházející závodní víkend ve španělské metropoli.

Delegát FIA Charlie Whiting zatím příliš mnoho konkrétních informací neprozradil, jisté zatím je, že podobné trestání pilotů začíná v paddocku Formule 1 získávat stále větší podporu a Mezinárodní automobilová federace dokonce již v průběhu letošní sezóny shromažďuje informace o jednotlivých incidentech, aby jezdcům pomyslné trestné body přidělila a zjistila, zda-li by měl podobný systém smysl.

„Je to velmi citlivé téma a my musíme najít nejlepší řešení pro všechny strany,“ řekl Whiting pro britský Autosport.

„Dát jezdci zákaz startovat v některém ze závodů je samozřejmě velmi přísný trest a my musíme přihlédnout k tomu, zda-li by tohle celé mělo nějaký smysl,“ dodal.

Jezdci Formule 1 s podobným systémem zatím souhlasí, zejména kvůli tomu, že by nemuseli platit pokuty za překročenou rychlost v boxových uličkách.

Pokud by jezdec posbíral určitý počet trestných bodů, byla by mu na nějakou dobu odebrána superlicence, takže by například nemohl naskočit do některého ze závodních víkendů. O dalších jednáních mezi týmy a Mezinárodní automobilovou federací vás budeme informovat.

Sdílejte na:
Zavřít