Bude Vettel s Alonsem v jednom týmu?

Bude Vettel s Alonsem v jednom týmu?

Doposud byli velcí rivalové, nyní se z nich můžou stát kolegové jezdící za stejnou stáj. Řeč je o Alonsovi a Vettelovi. Objevily se totiž spekulace, že by se Vettel mohl stěhovat k Ferrari.

Německý jezdec Vettel, který se stal mistrem světa v závodech Formule 1 za rok 2010 a 2011, má totiž údajně podepsanou předběžnou smlouvu s Ferrari do roku 2014. Podle šéfa Ferrari Stefana Domenicaliho by oba rivalové spolu mohli i dobře vycházet. „Myslím, že jsou oba dost inteligentní kluci. Mohou spolu koexistovat,“ prohlásil Domenicali. K němu se přidal i šéf Formule Bernie Ecclestone , který řekl, že by to „neměl být problém“. „Všichni piloti chtějí jezdit za Ferrari alespoň jednou v kariéře, nebo snad ne?,“ dodal Ecclestone. Jelikož oba dva názory publikovala oficiální stránka Ferrari, je jasné, že stáj by o Vettela měla opravdu zájem.

Součásná Vettelova stáj potvrdila, že v pilotově smlouvě je opravdu kauzule o tom, že by mohl tým opustit. Přesto však sám pilot zatím podobné spekulace vyvrací. Bývalý mistr světa se totiž slyšet, že si nedovede představit reprezentovat jinou stáj, než Red Bull. Možná by také jeden z důvodů mohl být, že právě Alonso by se stal jeho kolegou. Nejlepší jezdci se totiž z pravidla snaží vyhnout tomu, aby reprezentovali stejnou stáj. „Alonso i Vettel jsou závodníci, kteří pořád hledají nové výzvy. A být spolu v jednom týmu, by bylo opravdu velkou výzvou,“ vyjádřil se Ecclestone.

Jestli Vettel opravdu nakonec bude reprezentovat Ferrari, se pravděpodobně fanoušci dovědí už v průběhu příštího roku. Možná by je pak nakonec čekalo online sázení na Vettela řídícího typicky červené Ferrari.

Eva Liba

Sdílejte na:
Zavřít