Bude to výzva, tvrdí o závodě na Monze Button

Bude to výzva, tvrdí o závodě na Monze Button

Jenson Button jede na italský okruh Monza plný očekávání a věří v další dobrý výsledek pro sebe i svůj tým, ačkoli v poslední době se britské stáji na vysokorychlostních tratích příliš nedařilo.

Britský závodník Jenson Button je jedním z mála zkušených pilotů, kteří stále čekají na své první vítězství před italskými tribunami.

Několikrát neměl k vítězství na Monze daleko, v letech 2009-2011 tu vždy startoval z první řady, triumf na tomto okruhu mu ale ve vitríně úspěchů stále schází.

Ani šance na zisk prvních stupňů vítězů v letošní sezóně není pro McLaren v Itálii nijak velká, britský tým se na vysokorychlostních tratích potýká s problémy, což ale Jensona Buttona neodrazuje od dobré nálady, do Itálie totiž míří plný očekávání a motivovaný dobrými výsledky z Belgie.

„Vždy jsem miloval Monzu a všechny okruhy, které za sebou mají pestrou historii. Je to pro mě jedna z nejkrásnějších tratí v celém kalendáři,“ řekl před nadcházející Velkou cenou Itálie mistr světa z roku 2009 Jenson Button.

„To místo je jedinečné, od doby, kdy jsme přišli o závodění na Hockenheimu je Monza jediným okruhem, kde je konfigurace přítlaku vozu tak nízká.“

„Vůz se na tomto okruhu pohybuje ještě mnohem rychleji než jinde, navíc se může začít chovat velmi nevyzpytatelně při brzdění, žádný jiný okruh nemá takové kouzlo,“ řekl dále Brit.

Stáj McLaren bude v průběhu závodního víkendu Velké ceny Itálie slavit své 50. výročí ve Formuli 1, což je pro Jensona Buttona dostatečná výzva pro zaznamenání dalšího dobrého výsledku. V Belgii skončil britský závodník šestý, s očekáváními na Monze je zatím opatrnější.

„McLaren je symbolem Formule 1 a jen těžko si dovedeme královnu motorismu bez tohoto týmu představit, o to více věříme v dobrý a konkurenceschopný výsledek, kterým ukážeme, že McLaren stále patří mezi nejlepší stáje startovního pole,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít