Bude se Formule odehrávat u Buckinghamského paláce?

Bude se Formule odehrávat u Buckinghamského paláce?

O tom, že Bernie Ecclestone rád šokuje a připravuje fanouškům co nejlepší zážitky z automobilového světa, rozhodně není pochyb. Kdo by ale očekával, že se tento postarší muž bude snažit dostat nejprestižnější automobilové závody až před Buckinghamský palác? Pravděpodobně asi jen málokdo.

Formule 1 už tuto sezónu zažila osm závodů, ten následující by však mohl být opravdu velkolepý. Šéf Formule 1 se totiž rozhodl, že by Velkou Cenu Británie rád pořádal on sám. A šetřit na ní rozhodně nebude. Pro britský deník The Times se svěřil, že je ochoten zaplatit neuvěřitelných 35 milionů liber (1,131 miliardy korun).

„Podle toho, jak se teď věci mají, bych závod musel zorganizovat sám a také za něj zaplatit. Když dostanu svolení, tak bych to měl ale zvládnout,“ prohlásil muž, který z automobilových závodů vytvořil fenomén. „Bylo by to fantastické. A pro Londýn a Anglii by to díky turistům bylo skvělé. Lepší než olympiáda,“ dodal sebevědomě jednaosmdesátiletý miliardář.

Ecclestone se rozhodně nebojí velké výzvy a závod by rád vedl přímo centrem metropole. Fanoušci by tak měli šanci vidět projíždějící formule kolem Buckinghamského paláce či přes Trafalgarské náměstí. Plán představil Ecclestone ve společnosti dvou závodníků, Jensona Buttona a Lewise Hamiltona. Očekávaná návštěvnost je 120 tisíc diváků a dalších desítky milionů diváků u televizních obrazovek.

Letošní ročník je tak nejen svými výsledky, ale nyní i místem konání plný napínavých zážitků. Fanoušky čeká sázení, jaké výsledky přinese Grand Prix Velké Británie přímo z centra Londýna.

Eva Liba

Sdílejte na:
Zavřít