Budapešť bude možná brzy hostit Formuli E

Budapešť bude možná brzy hostit Formuli E

Organizátoři plánují na příští roky zajímavé evropské destinace, které by potěšily i české fanoušky. Budapešť není jediným městem, které je v jednání.

Představitelé Maďarska projevili zájem o hoštění závodu Formule E ve svých ulicích. Jednání s promotérem šampionátu už dokonce probíhá a hlavní město Maďarska by se mohlo v kalendáři objevit v létě 2021.

Při pondělní demonstrační jízdě se monopost Formule E v rukou Jérôma d’Ambrosia ukázal v ulicích Budapeště. Při tzv. „Velkém závodě“ se představil po boku jiných vrcholových závodních strojů jako např. F1, rally, rallycross, dakar, další juniorské formulové série až se zdá, že se v ulicích objevila téměř veškerá myslitelná závodní technika světa.

„Budapešť je naprosto neuvěřitelné město a rád bych zde závodil,“ řekl na akci d’Ambrosio.

„Je tu obrovské nadšení pro závodění a bylo by úžasné zde závodit. Jsem si jistý, že tribuny by byly plné,“ shrnul belgický jezdec dle informací e-racing365.com.

Poslední závod v ulicích Budapešti se konal v roce 1936 v Nepliget Parku a jednalo se o Grand Prix (předchůdce F1).

Pro české a slovenské fanoušky je to dobrá zpráva, protože Budapešť je dopravně velmi dobře dostupná. Byla by tak skvělou alternativou pro závod v Berlíně. Navíc do původně plánovaného závodu ve Vídni začínají promlouvat politici, kteří v poslední chvíli také zrušili plánovanou demonstrační jízdu v ulicích Vídně ze dne 22. dubna. Jak to bude tedy se samotnou ePrix Vídně, je nyní ve hvězdách.

Sdílejte na:
Zavřít