Britský výrobce energetických nápojů nejspíše koupí Force Indii

Britský výrobce energetických nápojů nejspíše koupí Force Indii

Některá britská média přišla v posledních dnech k zajímavé zprávě – dle jejich zdrojů by měl výrobce energetických nápojů Rich Energy koupit tým čtvrtý nejlepší tým loňské sezóny, Force Indii.

 Server Sportsmail (patřící pod britský Daily Mail) přišel se zprávou, že dohoda mezi Force Indií a Rich Energy bude během letošního roku uzavřena. Britský výrobce energetických nápojů by pak měl tým koupit za více než 200 milionů liber.

Force India, která má základnu nedaleko Silverstonu, skončila vloni jako nejlepší tým ze zbytku pole, když v šampionátu konstruktérů získala čtvrté místo. I přes skvělé výsledky v posledních letech se dalo předpokládat, že tým bude brzy prodán, zejména kvůli trestnému stíhání současného majitele Vijaye Mallyi, který v tuto chvíli bojuje proti svému vydání zpět do své vlasti.

Společnost Rich Energy byla založena Williamem Storeym, mezi akcionáře pak patří například bývalý fotbalový hráč Rob Lee.

I přestože není společnost v Británii tolik známá, ve Formuli 1 by nebyla úplným nováčkem. V tuto chvíli má uzavřeno několik partnerství s různými okruhy, zejména pak s monackou Grand Prix.

S nápadem odkoupení Force Indie prý přišel sám majitel společnosti William Storey. Pokud by k dohodě nakonec došlo, stala by se Force India teprve druhým týmem v současném poli, který by byl vlastněn britskou společností. Doplnili by tak devítinásobné mistry světa v poháru konstruktérů, tým Williams.

Dohoda by měla být uzavřena během letošního roku. Zatím ovšem ani Force India, ani společnost Rich Energy neoznámili, že by spolu o koupi jednali. 

Sdílejte na:
Zavřít