Brazilská GP na 99% zůstane na Interlagosu, tvrdí promotér

Brazilská GP na 99% zůstane na Interlagosu, tvrdí promotér

Mluví se o tom, že pro rok 2021 se VC Brazílie přesune do Ria de Janeira. Podle promotéra závodu na Interlagosu to však není možné.

Promotér Velké ceny Brazílie Tamás Rohonyi tvrdí, že je na 99% přesvědčen, že závod zůstane na okruhu Interlagos, přestože se spekuluje o přesunu do Ria de Janeira už pro rok 2021.

Jedná se o reakci na tvrzení brazilského prezidenta Jaira Bolsonara, který říká, že závod se po vypršení současného kontraktu Interlagosu na 99% přesune do Ria, což naznačovalo i vedení Formule 1.

„Závod buď zůstane tady, nebo se žádná Velká cena Brazílie nepojede,“ říká Rohonyi. „Nebudu o Riu de Janeiru říkat nic, co nevím, ale co vím, je to, že je tam krajina se stromy a zvířaty a prozatím zůstává krajinou se stromy a zvířaty.

Myslím, že je fyzicky nemožné, aby se tam v roce 2021 konal mezinárodní podnik. Existují ale lidé, kteří s tím nesouhlasí.

Rio se stalo jednou z možností díky podpoře prezidenta a Bolsonaro měl na své straně Chase Careyho, když řekl, že se F1 na 99% vrací do Ria de Janeira. Dneska by to neřekl.“

Rio hostilo Velkou cenu Brazílie v roce 1978 a poté v letech 1981 až 1989, tamní okruh Jacarepaguá byl ale zbourán.

K Bolsonarovu vyjádření Rohonyi dodal: „Někdo mu špatně poradil, jelikož nebyl důvod tohle tvrdit. Pokud chcete v roce 2021 hostit velkou cenu Formule 1, potřebujete mít trať hotovou v květnu toho roku. Je konec roku 2019, takže vám na to zbývá 16 měsíců.“

Sdílejte na:
Zavřít