Brawn: Začali jsme lépe, než jsme očekávali

Brawn: Začali jsme lépe, než jsme očekávali

Šéf továrního týmu Mercedes AMG se rozhovořil o začátku sezony.

„Naše sezona začala dobře, nejspíše ještě lépe, než jsme očekávali. Nicméně jsme si vědomi, že je tu pořád určitá mezera, kterou musíme zmenšit a musíme udržet tempo vývoje,“ řekl Ross Brawn.

„Během posledních dvou týdnů jsme v továrně hodně pracovali a těším se, jak se to projeví na trati.“

Mercedesu se zatím poměrně daří. V úvodním závodu v Austrálii sice vypadl Nico Rosberg kvůli poruše elektroniky, ale do té doby se pohyboval na vysokých pozicích. Hamilton závod dokončil na solidním pátém místě. V Malajsii už šel závod lépe. Rosberg dojel čtvrtý s kolegou Hamiltonem před sebou. Mohlo to být opačně, nebýt týmového příkazu od samotného Rosse Brawna, který Nicovi poručil, aby zůstal za Britem.

V Číně se vloni Rosberg dočkal svého prvního vítězství po 111 závodech (zdroj: www.chinamedia.com)

Rosberg přitom loni zaznamenal zatím jediné vítězství od návratu Mercedesu do F1 a to právě při loňské Velké Ceně Číny. Tým doufá, že se jim úspěch podaří zopakovat, ale výkonný ředitel Toto Wolff zachovává chladnou hlavu.

„Nicovo loňské vítězství znamená, že hodně lidí bude zvědavých, jestli to dokážeme zopakovat. Ale jak se říká, včerejší home run neznamená dnešní vítězství, což pro nás rozhodně platí. Letos začínáme od nuly a adaptovat letošní auto na okruh a pneumatiky bude vyžadovat mnoho úsilí.“

Sdílejte na:
Zavřít