Brawn: Verstappen se musí učit z chyb

Brawn: Verstappen se musí učit z chyb

Šéf Formule 1 Ross Brawn řekl, že se Max Verstappen musí začít učit ze svých chyb, pokud se chce mladý Nizozemec stát mistrem světa.

Verstappen v Mexiku zažil jízdu jako na horské dráze. Nejdříve zajel dvě kola, která by stačila na pole position, ale propadl se na čtvrté místo za nezpomalení pod žlutými vlajkami.

Poté v rané části závodu ztratil půdu pod nohama, když se těsně po startu střetl s Lewisem Hamiltonem, a později dostal po kolizi s Valtterim Bottasem defekt. Nakonec získal 6. místo.

„Max udělal chyby, za které draze zaplatil,“ řekl Brawn ve svém sloupku. „Začalo to v sobotu, kdy ignoroval žluté vlajky po nehodě Bottase. Poté navíc přiznal, že nezpomalil.

Potom, v neděli, červená mlha sestoupila v prvním kole, když se po startu zamotal s Hamiltonem ve druhé zatáčce.“

 

„Aby to bylo ještě horší, o několik kol později dostal defekt po trochu ambiciózním pohybu na Bottase v sekci stadionu. A to bylo skoro všechno.

Jeho temperamentní boj zpět na šesté místo z P20, který zahrnoval maratónský 66kolový stint na tvrdých pneumatikách, bude jen malá útěcha. Holanďan ukázal svůj věk nebo jeho nedostatek. Pořád má jen 22, a tak je zde spousta prostoru pro zlepšení.

Důležité je poučit se z chyb, což platí, i když je vám 50, ale možná trochu víc ve 22 letech.“

Sdílejte na:
Zavřít