Brawn: Schumacher se nezměnil

Brawn: Schumacher se nezměnil

Šéf stáje Mercedes GP tvrdí, že Němec Michael Schumacher je před nadcházející sezónou v podobné formě, jakou sedminásobný šampión Formule 1 zažíval v průběhu nejlepších let u týmu Ferrari.

Jedná se o velmi aktivního a intenzivního jezdce, jeho přístup se ani po tolika letech příliš nezměnil,“ řekl Ross Brawn pro britský Autosport. Není to tak dávno, co jsme pracovali společně. Je pravda, že před svou pauzou ve Formuli 1 působil dosti unaveným dojmem, ale to je teď pryč. Společně s Nicem pracují na vývoji nového vozu a s obou je opravdu patrná vášeň pro závodění.“

Brawn společně s Schumacherem spolupracoval před několika lety již v týmu Ferrari, v roce 2006 se ale německý závodník rozhodl ukončit své působení v královně motorismu. Sedminásobný šampión se ale letos vrací coby pilot stáje Mercedes GP, kde Ross Brawn v současné době pracuje jako šéf stáje.

Nikdy jsme nedostali příležitost otestovat jeden vůz oběma jezdci ve stejný den a tedy i za stejných podmínek,“ přiznal dále Brit. Nemyslím si, že Michael bude mít výrazné problémy s návratem do Formule 1. Ano, jeho pauza byla poměrně velká, ovšem Michael má dostatek zkušeností na to, aby opět mohl jezdit na samotném vrcholu startovního pole,“ věří Brawn.

Sdílejte na:
Zavřít