Brawn: Mercedes se stále nevzdává

Brawn: Mercedes se stále nevzdává

Ačkoli se Mercedes pomalu začíná soustředit na nadcházející sezónu, průběh té letošní není týmu lhostejný a v posledních závodech se ještě chce soustředit na vývoj vozu W03.

Mercedesu se ani letos nepodařilo naplnit cíle, které si tento tým před začátkem sezóny určil, chtěl totiž již od začátku sezóny bojovat s těmi nejlepšími a na konci ročníku být mezi kandidáty na titul. V úvodu sezóny se zdálo, že se forma Mercedesu opravdu zvedla, vždyť Nico Rosberg získal pro německou stáj v Číně první vítězství, kdyby navíc nebylo technických problémů Michaela Schumachera, měl tým zaděláno na double.

V konstruktérech je tým Rosse Brawna až na pátém místě se ztrátou 119 bodů na čtvrtý Lotus, navíc by si jezdci stříbrných monopostů měli krýt záda, vždyť konkurenční Sauber na ně ztrácí pouze 20 mistrovských bodů. I přes tyto neuspokojivé výsledky chce Brawn zakončit tuto sezónu nejlepšími možnými výsledky a hodlá si alespoň pátou pozici v Poháru konstruktérů udržet.

„Je třeba rozdělit naše pracovní nasazení a úsilí na dvě vyrovnané části. Jedna se bude soustředit na závěr letošní sezóny, ta druhá zase na přípravu vozu pro nadcházející ročník,“ prozradil Brawn médiím před Velkou cenou Indie. „Již několikrát jsme v průběhu letošní sezóny testovali několik dílů, které jsou určeny pro vůz na rok 2013, to ale rozhodně neznamená, že je pro nás letošní ročník uzavřenou kapitolou, chceme posbírat co nejvíce bodů a udržet si současnou pozici v šampionátu.“

Angličan také věří, že minimálně tři ze čtyř okruhů, na kterých se pojedou závěrečné závody, budou vozu W03 vyhovovat a Mercedes tak zde bude útočit na bodovaná umístění s oběma vozy. Michael Schumacher v posledních třech závodech nebodoval vůbec, naposledy se do první desítky dostal na italské Monze. Nico Rosberg měl zase velkou smůlu, ani v jednom z posledních dvou závodů se nedostal do druhého kola.

„Nadcházející okruhy by měli našemu vozu sedět. Nevíme, jaká bude situace v Austinu, ale podle předpokladů je to okruh, na kterém budeme konkurenceschopní,“ tvrdí Ross Brawn. „Stále je tu velké množství technických prvků, které chceme v nadcházejících čtyřech závodech na našem voze vyzkoušet, pravdou je, že je připravujeme hlavně pro příští sezónu,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít