Brawn: Lewis dostane vítězný vůz

Brawn: Lewis dostane vítězný vůz

Šéf stáje Mercedes Ross Brawn věří, že jeho tým dokáže pro sezónu 2013 postavit konkurenceschopné auto, se kterým bude Lewis Hamilton moci bojovat o vítězství ve Velké ceně.

Britský závodník Lewis Hamilton po šestiletém období opouští McLaren a míří do Mercedesu, kde nahradí legendárního Michaela Schumachera. Mistr světa z roku 2008 přiznal, že závod na brazilském Interlagosu v listopadu byl na dlouhou dobu poslední možností na zisk vítězství ve Velké ceně, v novém působišti počítá s působením v jiných vodách.

„Upřímně si myslím, že Lewis byl v odhadování budoucnosti příliš pesimistický,“ řekl Brawn britskému Autosportu. „Celý tým pracuje na sto procent nejen v průběhu sezóny, ale také o zimní pauze, kde je vývoj vozu zcela nejdůležitější.“

„Je skvělé, že naše řady v příští sezóně posílí právě Lewis, patří k nejrychlejším pilotům ve startovním poli a za Michaela bude jistě velmi kvalitní náhradou. Ačkoli se nám v průběhu celé sezóny nedařilo podávat kvalitní výkony, měli jsme hodně světlých momentů, ve kterých se nám hodně dařilo, Nico dojel pro naše první vítězství a v tomto duchu chceme pokračovat i v nadcházejícím ročníku,“ řekl dále.

Lewis Hamilton má s McLarenem podepsanou smlouvu až do konce roku 2012, což znamená, že se svým novým týmem zatím stále nemůže spolupracovat. Podle Rosse Brawna to ale nebude příliš velký problém. „Samozřejmě, že spolupráce s Lewisem by mohla začít již nyní, mohl by si vytvářet vztahy s inženýry a podobné věci, nicméně toto zdržení nebude oproti ostatním týmům velkou nevýhodou.“

Sdílejte na:
Zavřít