Brawn kritizuje spekulace o konci sezóny

Brawn kritizuje spekulace o konci sezóny

Šéf stáje Mercedes kritizuje jednu z variant FIA, jež dává možnost ukončit letošní sezónu až 11. prosince. Brawn se domnívá, že je to naprostá hloupost.

Promotér Formule 1, Bernie Ecclestone zvažuje jednu z možností, která by znamenala nejdelší sezónu tohoto sportu v historii. Ta by totiž mohla skončit až 11. prosince Grand Prix v Indii, protože ještě týden předtím by se do kalendáře vsunula původně zrušená Velká cena Bahrajnu. Tento nápad ovšem kritizuje šéf stáje Mercedes, Ross Brawn, jež se domnívá, že takto dlouhá sezóna nikomu neprospěje.

„Ukončit sezónu až 11. prosince je něco nepřijatelného, to se zkrátka nedá zrealizovat,“ sdělil Ross Brawn, který s tímto návrhem rozhodně není spokojený.

„Většina lidí z paddocku si myslí, že je to nepřijatelné a Bernie naše stanovisko pochopitelně ví. Na voze pro novou sezónu se začíná pracovat již v lednu, což znamená, že naši zaměstnanci nedostanou prakticky žádné volno, navíc je to jen pár dnů před Vánocemi, zkrátka nereální,“ řekl dále šéf stáje Mercedes.

Sdílejte na:
Zavřít